KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15704506
nr 1570 4506
Carl Wilhelm Jaensson
(1853-1931), Sverige
Oljemålning, + Akvarell, Landskap, akvarellen signerad. Bildmått: 18x28 resp. 14x21 cm
Carl Wilhelm Jaensson, svensk bildkonstnär född 1853, död 1931.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 16 oktober 2023
kl 20:01:34
15/10 08:02:16
Carl Wilhelm Jaensson
Läs mer om Carl Wilhelm Jaensson